Lise öğrencileri, atık tekstil ürünü olan penye parçalırını değerlendirerek atıklardan penye ipi elde etti. Bu ipler kadınlar tarafından örülerek kaktüs saksılarına dönüştürüldü. Satışa çıkarılan ürünlerden elde edilen gelir ise Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma (ZİÇEV) Vakfına bağışlandı.

Bilfen Antalya Liseleri, doğa için ciddi derecede tehlike unsuru olan ‘atıklar’ için bir çalışma yaptı. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafınca yürütülen ‘Çevrenin Genç Sözcüleri’ programına katılan liseleriler, ‘Geri Dönüşüm ve İnovatif Sıfır Atık’ projeleriyle ülkemizdeki tekstil atığı konusuna çözüm üretti. Atık tekstil ürünü olan penyeleri değerlendiren öğrenciler, bu atıklardan penye ipi elde ederek, ek gelire ihtiyaç duyan kadınlar tarafından örüldü ve kaktüs saksılarına dönüştürüldü. Bu saksılar içlerine yerleştirilen kaktüs bitkileriyle beraber ‘Çevrenin Genç Sözcüleri’ ile okul aile birliğinin de desteğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde satışa çıkarıldı. Sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlayan öğrenciler elde ettikleri geliri de Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma (ZİÇEV) Vakfına bağışladı.

12 duyarlı öğrenci ve iki öğretmenin başlattığı kampanya sayesinde toplanan kıyafetler, Ballyarn Ergene Geri Dönüşüm Tesisinde penye ipe oluşturuldu. Oluşan ip, ek gelire ihtiyaç duyan kadınlar tarafından örülerek kaktüs saksılarına dönüştürüldü.